Global

‡ In these countries please contact our distributor

Yerel yasalar ve uluslararası rüşvet yasaları

  • Birleşik Krallık Rüşvet Yasası veya ABD Yurtdışı Yolsuzluk Faaliyetleri Yasası (FCPA) gibi uluslararası yolsuzlukla ve rüşvetle mücadele yasalarına uymalısınız.
    • Birleşik Krallık Rüşvet Yasası, Smith & Nephew ile tüm Üçüncü Şahıs Satıcılarımız için geçerlidir. Yasa hakkında daha fazla bilgi için, bu Kılavuzu okuyun veya Hızlı Başlangıç Kılavuzunu inceleyin. (Sadece İngilizce olarak sunulmaktadır.)
    • ABD Yurtdışı Yolsuzluk Faaliyetleri Yasası da, Smith & Nephew ve tüm Üçüncü Şahıs Satıcılarımız için geçerlidir. Bu kaynakta yasa hakkındaki Sık Sorulan Sorular (SSS) yanıtlanmaktadır. (Sadece İngilizce olarak sunulmaktadır.)
  • Ülkenizdeki ilgili yerel yasalara uymalısınız. Kısmi bir yolsuzlukla mücadele yasaları listesi oluşturduk. Bu yasalar hakkında bilginiz yoksa, yardım için Smith & Nephew ilişki yöneticinizle irtibata geçin. (Sadece İngilizce olarak sunulmaktadır.)
  • Transparency International her yıl bir Yolsuzluk Algısı Endeksi yayınlar. Ülkenizin ve diğer ülkelerin derecelendirmesini görmek için endekse göz atın. (Sadece İngilizce olarak sunulmaktadır. Transparency International bağlantısına erişim sağlamak için internete bağlı olmanız gerekir.)

Davranış kuralları